Program startowy: opinie i sugestie

Feedback Discussion
Program działa jak na razie bez zarzutów, wszystko ładnie estetycznie i przejrzyście. Bardzo podoba mi się pomysł z tym programem, ułatwia pracę z waszymi grami. Najbardziej mi przypadło do gustu to że gdy opalam przez program gry to automatycznie jestem już zalogowany gdy gra się już odpali.
Pozdrawiam ; )
Jak dla mnie wszystko ładnie wygląda itp. lecz przydałaby sie opcja która pozwala na rozmieszczenie okien z wiadomościami wedle życzenia i możliwość ich zmiejszania bądz powiekszania wedle swoich potrzeb , czat zapewne będzie więc nie będę pisał o nim, co do przyjaciół online, dla mnie wygodniej by było miec okno z przyjaciółmi tak żebym widział kto w co gra bez przełanczania
między grami, wystarcza ikonki z gier jak to jest na wowie w jakims oknie. Mam też nadzieje że będą inne tła niż tylko te co sa aktualnie i będzie sobie można wybrać wg swoich upodobań ;-)
Pozdrawiam.
Podobnie jak większość poprzedników jestem bardzo zadowolony z aplikacji i jej formy [koniec z niekończącym się wklepywaniem kodu tokena].

Sugestie: do każdego z nowych wątków publikowanych przez BattleNet pojawiają się komentarze które można odczytać/dodać tylko poprzez przeglądarkę... Może warto dodac tę funkcjonalność do launcher'a.....

Ocena 9+/10
Do World of Warcraft przydała by się opcja zmiany między 32/64bitową wersją.
Lista sugestii

Obsługa wielu kont Battle.Net

Przykład: mam dwa konta StarCraft2 i chciałbym na szybko w jednym kliencie sprawdzić czy jakiś znajomy gra.

Softwarowa integracja tokena
Gram na jednym komputerze i mam parę kont - przez co co jakiś czas muszę wpisywać kod tokena. Jednakże token służy do tego by z innego komputera nikts się nie zalogował.

Rozwiazanie - token zintegrowany z aplikacją przypisany do sprzętowego identyfikatora komputera.

Odnośnie gier:

Przydałaby się możliwość dodawania innych gier - np starszych gier Blizzard'a np StarCraft BroodWar, Warcraft 3, Diablo 2

Przydałby się dostęp do forum bezpośrednio z klienta.

W funkcjonalności potrzebny byłoby tylko:
1. Ściągnięcie instalatora
2. Pobranie klucza z Battle.Net
3. Zainstalowanie gry
4. Uruchomienie gry.

Odnośnie funkcjonalności związanych z grami:

a) StarCraft 2

Obługa czatu, klanów, grup, menadżer replayów, dostęp do osiągnięć oraz statystyk i historii gier.

Obsługa dodawania przyjaciół, oraz czatu z nimi.

Pomogłoby to w Esporcie - ponieważ możnabyłoby administrować grami nie tylko mając klienta gry uruchomionego (co wymaga silnego komputera (zużycie energi) co ogranicza mobilność)

b) Diablo 3

Obługa podglądu ekwipunku postaci,
Obsługa podglądu i zarządzania skrytką.
Obługa Domu aukcyjnego

-------------------------------------
O World Of Warcraft się nie wypowiem - ale myślę, że obsługa czatu to jest konieczność ;)
Ja jeszcze może dodam coś od siebie: przydały by się funkcje społecznościowe, to zawsze zwiększa popularność. Więc może oprócz rzeczy które wymienił ThetaOptimus (czyli wyciągnięte funkcje z gry), powstałby niezależny profil ogólny użytkownika bnet, na którym byłby wgląd w osiągnięcia, staty itd, ale te z dodatkowo możliwe do edycji strony główne profili. Daje to pole do popisu - przykładowo osiągnięcia dawały by nagrody do profilu - nowe tła, czy rmi czy inne 'pierdoły' ;) No i jak funkcje społecznościowe... coś w stylu walla na fb, ciekawe czy zdało by egzamin.. szersza wymiana informacji między znajomymi, była by to taka rozszerzona funkcja wiadomości do znajomych po realid.

Natomiast zastanawiam się jak najlepiej by rozwiązać sprawę z wyciągnięciem czatów z gier.. wrzucenie wszystkiego na jeden pasek strasznie utrudniło by czytelność. Więc może na stronie każdej gry był by dostęp identyczny jak w grze, a dodatkowo na każdej byłby pasek na którym znalazły by się tylko rozmowy z jedną osobą (whispy itd) oraz czaty grupowe ale tylko zaznaczone jako 'wyróżnione'?

Problemem pozostanie bezpieczeństwo.. przypisanie tokena do kompa powoduje to, że jeśli ktoś się do niego dorwie, to dostaje całkowity dostęp wszędzie (szczególnie jeśli jest zapisane hasło). A tak jednak token przed tym chroni.. Ale zawsze może to być opcja dla tych, którzy trzymają sprzęt pod kluczem. Natomiast wydaje mi się, że przy instalacji powinien być wysyłany smsem klucz do kompa, a po aktywacji zapisywanie gdzieś jego dane.

I jeszcze to co było wyżej - starsze gry! :) Nadal są ludzie, którzy grają w sc1, d2, d1, w1/2/3. Podejrzewam że przez inny format kluczy ciężko jest zweryfikować te starsze gry do bnetu (ale wciąż liczę że kiedyś si to uda), natomiast te przypisane do profilu.. Ja bym to widział tak: Po prawej były by tylko główne nazwy serii, po wejściu na głównym oknie przekierowanie do najnowszej gry (tej co jest obecnie), ale u góry dodatkowy pasek nawigacyjny, umożliwający przejście do starszych gier z tej serii. Newsów tam być nie może, więc jakiś stały tekst o grze, może nawet zliczanie godzin granych w nie poprzez aplikację?

I jeszcze powiadomienia: niby jest taka opcja w profilu, ale nic mi się nie wyświetliło. Info pobraniu plików całkowicie, na stan grywalny gry itd mogło by się pokazywać.

A tak ogólnie, to bardzo mi się podoba aplikacja, bardzo przejrzysta i wygodna. Tak trzymać :)
Wszystko ok super ale wg mnie przydało by się bardziej interaktywne Friend list, możliwość pisania bez uruchamiania gry, zobaczenia ludzi off line etc,.. a tak to genialna aplikacja i te drobne szczegóły które cieszą jak np w przypadku WoWa licznik ile zostało dni do końca pp ;]
Informacje o aktualizacji nie pojawiają się w polskiej wersji klienta. Mogłby domyślnie być w angielskiej ;-( No i przydałby się progress bar przy ściąganiu przyszłych aktualizacji.
Dokładnie, popieram przedmówcę. Powinny pojawiać się dokładniejsze informacje dotyczące pobieranych aktualizacji (wielkość aktualizacji, progress, prędkość pobierania i wysyłania).
a ja Podczepiam się do reszty
Rozbudowa Czatu(komunikacji) z innymi naszymi znajomymi z pozycji Lunchera oraz możliwość dodania starszych Gier firmy do Lunchera
Przydałaby się także możliwość ukrywania niektórych gier w które się obecnie nie gra. Np nie gram w World Of Warcraft i chciałbym ukryć tę grę. (prawy klik - ukryj)
Oto moje sugestie:

1. Czat

Czatowanie bez wchodzenia do gry? Istna przyjemność. Wszyscy na to czekamy bo wiemy że niemal cała społeczność na to czeka. Co do czatów z gier to mógłby być drobny problem, ale myślę że czat za pośrednictwem Real ID/BattleTag byłby czystym sukcesem.

2. Wielowątkowa instalacja

Tylko jedna gra może być instalowana jednocześnie? Nadal? Na to też czekamy, gdyż w czasie gdy komputer nie jest używany może być wiele aktualizacji naraz. Nikt nie zauważy przecież.

3. Fora

Dedykowany klient forów B.netu? Czemu nie? Najlepiej w układzie typu karty/zakładki do szybkiego wracania do różnych wątków. Oczywiście z systemem odpowiedzi którego na razie nie ma w menu wiadomości.

4. Profil

Sprawdzenie profilu SC2/Diablo/WoW/HS bez uruchamiania gry? Genialne! Po co uruchamiać grę lub przeglądarkę aby dowiedzieć się drobnych informacji z konta, lub takowe konta porównać? Nic prostszego.

5. Ustawienia

Zmiana ustawień zanim się wejdzie do gry? Czemu nie byłaby to kosmetyczna zmiana, ale dająca możliwość konfiguracji gry np. na nowym komputerze dla gracza który ma z góry ustalone preferencje dot. jakości.

6. Gry

Dodaj/Ukryj dla gier ewentualnie system podpinania gier pod jedną aplikację "á la Steam".

Wkraczamy do strefy niepewności

7. Klejnot

Tak na ten element interfejsu ja oczekuję ale nie spodziewam się go. Drobny zabójca czasu gdy nam się nudzi. Nie robi nic a taką frajdę przynosi.

8. Dom aukcyjny z Diablo

Nie mam pewności co do umieszczenia go w kliencie ale to tylko propozycja.

9. Zmiana tła

Koniec

Pozdrawiam zespół Blizzarda pracujący nad tą aplikacją.
Aplikacja jak dla mnie wzorcowa mam tylko drobno sugestie, aby ikona w zasobniku systemowym w przypadku pobierania danych z sieci zmieniała swój wygląd tak np. jak w „steamie”. Taka drobna zmiana i od razu widać, co dana aplikacja robi w tle.