Postępy 2.0

Nowy bohater, wydarzenie w grze oraz skórki!

W ramach Heroes of the Storm 2.0 wprowadzamy nowy system postępów dla graczy i bohaterów, dodajemy nowe łupy i opcje personalizacji konta, a także różne sposoby odblokowywania pełnej zawartości gry. Dzięki skrzynkom z łupami można zdobyć wszystko, co do tej pory było dostępne za złoto (lub w sklepie) oraz nowe elementy, takie jak graffiti, sztandary, emotki, komentatorów i nie tylko! Już teraz możecie wziąć udział w becie i wypróbować wszystkie wprowadzone przez nas zmiany i zapoznać się ze wspaniałymi łupami, które dodaliśmy do gry.

Film

Wypowiedź twórców:
Heroes 2.0

Dowiedz się więcej

Czym jest Heroes 2.0?

Czym jest Heroes 2.0?

Heroes 2.0 to nie tylko suma wszystkich zmian, które wprowadziliśmy do gry od czasu jej premiery, ale także masa niesamowitych nowości, które dopiero się w niej pojawią. Dowiedz się więcej o Heroes 2.0 →

Podróż bohaterów nigdy się nie kończy

Pierwsza większa aktualizacja wprowadzająca Heroes of the Storm 2.0 obejmuje całkiem nowy system awansowania na kolejne poziomy i postępów.

Postanowiliśmy uprościć system postępów usuwając limit poziomu gracza i zmieniając go w sumę poziomów wszystkich zdobytych bohaterów. Usunęliśmy także limity poziomów bohaterów, co oznacza, że postępy są niemal nieograniczone.

...

W związku z wprowadzonymi zmianami, PD zdobywane za ukończone gry będzie wpływać tylko na rozwój bohaterów. Gdy bohater awansuje na kolejny poziom, zwiększy się także ogólny poziom gracza.

...

Usunięcie ograniczeń maksymalnego poziomu sprawi, że postępy będą aktualizowane częściej i rozwój będzie miał większe znaczenie. Nowy system pozwala także na większą elastyczność w przyznawaniu łupów za każdym razem, gdy awansujecie któregoś z bohaterów!

Wprowadzamy wiele nowości do Heroes of the Storm: lepszy system postępów w postaci skrzynek z łupami, ekscytujące pola bitew z różnych uniwersów Blizzarda, nowe mechanizmy rozgrywki i wciągające bójki oraz całą masę bohaterów, którzy wywrócą zasady gry do góry nogami.

Pokażcie, na co was stać

Wraz z awansem bohaterów, gdy poziom gracza osiągnie określone wartości, grafika na odznace postępów będzie się stawała coraz bardziej ozdobna.

...

Poziom złożoności grafiki na odznace postępów gracza będzie się zmieniał co 25 zdobytych poziomów. Po osiągnięciu poziomu 100, odliczanie zacznie się od nowa, ale odznaka będzie coraz bardziej imponująca. Krawędzie podstawowej ramki portretu także będą się zmieniać razem z odznaką, co 100 poziomów gracza, aby podkreślić wasze oddanie grze.

...

Choć maksymalna liczba wyświetlana na odznace postępów to 99, całkowity poziom gracza można sprawdzić w profilu.

PD bohaterów i zmiany poziomów

Po wnikliwej analizie szybkości awansowania bohaterów w starym systemie, okazało się, że rozwój na niskich poziomach następował zbyt łatwo. W niektórych przypadkach mogło się to dziać tak szybko, że po jednym meczu niektórzy gracze awansowali od razu z poziomu pierwszego na poziom trzeci. W związku z tym początkowe poziomy nie dawały żadnego poczucia osiągnięcia.

Z drugiej strony rozwijanie bohaterów na wysokich poziomach trwało w starym systemie stanowczo za długo. Szybkie zdobywanie kolejnych poziomów to świetne uczucie i dlatego chcemy, aby dla postaci na wysokich poziomach odbywało się to szybciej.

Wprowadziliśmy dość rozległe zmiany w progach PD wymaganych do osiągnięcia poszczególnych poziomów bohatera, które powinny rozwiązać oba wspomniane wcześniej problemy. Zwiększyliśmy nieco wymagania PD dla kilku pierwszych poziomów i obniżyliśmy je dla wyższych poziomach o 75-80%.

Te zmiany oznaczają, że poziomy waszych bohaterów po zalogowaniu mogą być nieco inne. Bohaterowie na poziomach powyżej 5 prawdopodobnie awansują!

Przykład: bohaterowie, którzy mieli poziom 10, w nowym systemie awansują mniej więcej na poziom 15. Ci, którzy mieli poziom 20, zostaną awansowani na poziom ok. 55!

Zmieniliśmy wymagania PD także na niskich poziomach, więc zmiany mogą objąć także bohaterów znajdujących się w tym zakresie. Nic jednak nie stracicie. Tacy bohaterowie otrzymają proporcjonalną ilość PD, aby nie zmieniła się ich odległość od następnego poziomu.

Przykładowo: Bohater, który był dokładnie w połowie drogi między poziomami 3 i 4 nie zostanie zdegradowany do poziomu 2 w ramach nowego systemu. Pozostanie na poziomie 3 i będzie dalej w połowie drogi do awansu na poziom 4.

Skrzynki z łupami: Skarby dla każdego!

Do Heroes of the Storm zostaną dodane skrzynki z łupami, czyli pakiety zawierające losowe elementy spośród niemal wszystkich dostępnych w grze nagród, także samych bohaterów. Po każdym awansie na kolejny poziom otrzymacie skrzynkę z łupami!

Poza normalnymi skrzynkami z łupami za postępy będziecie także otrzymywać skrzynki rzadkie i epickie. W każdej skrzynce znajduje cię co najmniej jeden element o poziomie skrzynki lub rzadszym, ale nawet zwykłe skrzynki mogą zawierać elementy rzadkie, epickie, a nawet legendarne.

...

Zwykłe skrzynki z łupami

...

Rzadkie skrzynki z łupami

...

Epickie skrzynki z łupami

Za każde 10 poziomów zdobytych jednym bohaterem otrzymacie specjalną, bohaterską skrzynkę z łupami zawierającymi gwarantowany element dla tego bohatera. Zamierzamy dodawać regularnie nowe elementy do skrzynek z łupami, więc zawsze będzie na was czekało coś ciekawego.

Typ skrzynki z łupami Częstotliwość otrzymywania
Zwykła Każdy poziom gracza, na którym nie otrzymuje się rzadkiej lub epickiej skrzynki z łupami
Rzadka Co 5 poziomów gracza
Epicka Co 25 poziomów gracza
Dla konkretnego bohatera Co 10 poziomów bohatera

Jeśli nie chcecie czekać na kolejny awans lub uważacie, że to wasz szczęśliwy dzień, zawsze możecie znaleźć skrzynki z łupami dostępne do kupienia za pomocą przycisku Kup, na stronie Łupów w menu gry.

Zbierajcie nowe elementy ozdobne

Skrzynki można otworzyć w dowolnym momencie w nowej zakładce z łupami, którą dodaliśmy w górnej części menu gry. W każdej skrzynce z łupami znajdują się cztery (4) losowe elementy. Poza bohaterami, skórkami i wierzchowcami, można w nich znaleźć niezliczone elementy kosmetyczne, za pomocą których można personalizować swoje konto w Heroes of the Storm.

...

Komentatorzy Przebieg rozgrywki może komentować wybrany przez was bohater, ogłaszając zabójstwa, mordercze serie i inne wydarzenia.

...

Kwestie Można dopingować swoich sprzymierzeńców i drwić z przeciwników za pomocą charakterystycznych kwestii bohatera.

...

Sztandary Pokażcie przeciwnikom swoje dokonania, unosząc sztandary z własnym symbolem po zniszczeniu fortu lub twierdzy czy zdobyciu obozu najemników lub celu na mapie.

...

Graffiti Oznaczcie teren na polu walki, pozostawiając na ziemi unikalne ikony i znaczniki. Dodaliśmy także szereg animowanych graffiti, dzięki którym możecie zaznaczyć swoją dominację w wyjątkowym stylu.

...

Emotki Czat w grze Heroes of the Storm będzie jeszcze ciekawszy. Przygotowaliśmy gigantyczną kolekcję stylizowanych emotek dla każdego z bohaterów, z których będzie można korzystać w trakcie meczu i poza nim. Emotki na mapie będą dostosowane do używanego bohatera, o ile będziecie dysponować odpowiednim ich pakietem.

...

Portrety Dodajemy do Heroes of the Storm mnóstwo nowych portretów. Będziecie mieć jeszcze więcej okazji, aby pokazać swój styl na ekranach wczytywania, w profilu i IU poza grą.

...

Odłamki Odłamki można wykorzystać do tworzenia konkretnych elementów kosmetycznych, które chcecie dodać do swojej Kolekcji. W każdej skrzynce z łupami może się znajdować pewna liczba odłamków, a duplikaty elementów, które już macie, także będą automatycznie rozbijane na odłamki.

Załóżmy, że zawartość ostatniej skrzynki z łupami nie przypadła wam do gustu – żaden problem! Teraz można wydać parę sztuk złota, aby jeszcze raz (maksymalnie trzykrotnie) wylosować zawartość. Wyboru należy dokonywać rozważnie, bo po powtórzeniu losowania wcześniejsza zawartość skrzynki przepadnie.

Gracze, którzy zgodnie z nowym systemem mają poziom 3 lub wyższy, otrzymają na początek co najmniej 5 darmowych skrzynek z łupami oraz specjalny portret. Ci z was, którzy zdobyli już w grze sporo poziomów, z chwilą premiery wersji 2.0 Heroes of the Storm otrzymają maksymalnie 70 skrzynek z łupami. Im wyższy poziom gracza, tym więcej nagród.

Kolekcja i wyposażenie dodadzą wam stylu

Z ogromną przyjemnością zapowiadamy wprowadzenie Kolekcji, dzięki której będzie można śledzić powiększające się stosy skarbów gromadzonych z nagród za postępy, skrzynek z łupami i zakupów w grze. Kolekcja zastąpi w menu Sklep i będzie wykorzystywana do kupowania nowych elementów, tworzenia odłamków, a także przeglądania niemal wszystkich elementów dostępnych w grze.

Dzięki Kolekcji wypełnionej po brzegi łupami łatwo dobierzecie wyposażenie dla bohaterów, aby budzili w walce podziw. Umieszczony na ekranie wyboru bohatera przycisk „Wyposażenie”, pozwoli wyekwipować posiadanych czempionów w ulubione skórki, wierzchowce, graffiti i inne elementy, w tym komentatorów.

...

Collection view

...

Loadout panel

Dla każdego bohatera możecie przygotować maksymalnie trzy zestawy wyposażenia, które zostaną automatycznie zapisane, dzięki czemu przed kolejną bitwą wszystko będzie do siebie idealnie pasować.

Zmieniony profil i nagrody za postępy

W nowym systemie postępów w Heroes of the Storm, poza skrzynkami z łupami, będziecie otrzymywać także inne wspaniałe nagrody po osiągnięciu określonych poziomów gracza.

Poziom gracza Nagrody
Poziom 1 10 pierwszych miejsc na bohaterów z rotacji
Poziom 5 1000 klejnotów + 11 miejsce na bohatera z rotacji
Poziom 10 Stymulator na 7 dni + 12 miejsce na bohatera z rotacji
Poziom 15 13 miejsce na bohatera z rotacji
Poziom 20 14 miejsce na bohatera z rotacji
Każdy awans 1 zwykła skrzynka z łupami
Co 5 poziomów 1 rzadka skrzynka z łupami
Co 25 poziomów 150 klejnotów + 1 epicka skrzynka z łupami

Klejnoty to nowa waluta, którą wprowadzimy do gry w ramach Heroes of the Storm 2.0. Zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na ten temat.

Nagrody za awans bohatera

Wraz z wprowadzeniem nowego systemu postępów zmieniliśmy nagrody zdobywane podczas awansu poszczególnymi bohaterami. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy wariantów skórek i wierzchowców oraz skórek mistrzowskich, których nie będzie już można odblokować dzięki awansowaniu bohaterów na wyższe poziomy. Teraz elementy te będzie można zdobywać pojedynczo w skrzynkach z łupami lub kupować.

Pamiętajcie też, że jeśli odblokowaliście już jakąś skórkę lub wierzchowca przed premierą Heroes of the Storm 2.0, to po wprowadzeniu nowej wersji zdobędziecie na stałe zarówno wersję podstawową, jak i oba warianty – bez względu na to, czy były wcześniej odblokowane.

Poświęćcie chwilę, aby zapoznać się z innymi zmianami, które wprowadzimy w systemie postępów:

Poziom bohatera Nagroda
Poziom 5 Portret bohaterski
Poziom 15 Portret mistrzowski
Co 5 poziomów bohatera 500 szt. złota
Co 10 poziomów bohatera 1 bohaterska skrzynka z łupami

Nowy wygląd twojego profilu

Pewnie właśnie zadajecie sobie pytanie, jak nadążycie za tymi wszystkimi zmianami w systemie postępów, a także kiedy i jakie nagrody zdobędziecie. Spokojnie, zadbaliśmy o to!

...

Przebudowaliśmy i uporządkowaliśmy ekran profilu. Ułatwiliśmy poruszanie się po nim, a wprowadzane w nowej wersji Heroes of the Storm zmiany w systemach postępów i nagród będą przedstawione czytelniej.

...

W zakładce „Postępy” znajdziecie szczegółowe informacje o swoim poziomie gracza, bohaterach najbliższych awansu oraz najbliższych nagrodach.

Złoto, klejnoty i odłamki


Oprócz złota znanego już graczom, w Heroes of the Storm 2.0 wprowadzimy też nową walutę wirtualną – klejnoty oraz nowy materiał rzemieślniczy – odłamki. Poniżej dowiecie się, jak zdobywać złoto, klejnoty i odłamki – oraz jak ich używać.

...

Dotychczasowa waluta: złoto

Jak ją zdobyć: YNadal będziecie otrzymywać złoto za rozgrywanie meczów w Heroes of the Storm, zdobywanie nowych poziomów bohaterami i wykonywanie codziennych zadań.

Na co można je wydać: Na bohaterów i ponowne losowanie zawartości skrzynek z łupami.

...

Nowa waluta: klejnoty

Jak je zdobyć: Klejnoty możecie kupić w sklepie z klejnotami. Poza tym będziecie regularnie otrzymywać darmowe klejnoty po osiągnięciu pewnych granicznych poziomów konta.

Na co można je wydać: Skrzynki z łupami, bohaterów, stymulatory i polecane elementy (na przykład zestawy).

...

Twórzcie elementy dzięki odłamkom!

Jak je zdobyć: Przypominamy, że w każdej skrzynce z łupami może się znajdować pewna liczba odłamków, a duplikaty elementów, które już macie, także będą automatycznie rozbijane na odłamki.

Na co można je wydać: Elementy ozdobne (takie jak skórki, wierzchowce, graffiti, pakiety emotek, komentatorzy i kwestie).

Liczbę posiadanych klejnotów można sprawdzić obok panelu drużyny w menu gry, na górze ekranu. Kiedy klikniecie przycisk „+”, przejdziecie do sklepu z klejnotami, gdzie można je kupić za prawdziwe środki pieniężne.

Skórki i wierzchowce można tworzyć, używając odłamków, lub znajdować w skrzynkach z łupami. Możecie też otworzyć ekran Kolekcji, na którym znajdziecie wybrane polecane skórki i wierzchowce, które można kupić za klejnoty. Polecane elementy będą się zmieniać cyklicznie, więc jeśli nie uda wam się czegoś odblokować innymi sposobami, co jakiś czas będziecie mogli wybrać coś z nowego asortymentu.

Zyski

Nowi gracze zdobędą pierwsze skrzynki z łupami dość szybko, w miarę awansu na drugi i kolejne poziomy, jednak nie zapomnieliśmy o tych z was, którzy już od jakiegoś czasu walczą w Nexusie.

Bez względu na to, czy rozegraliście zaledwie kilka gier, czy jesteście wytrawnymi weteranami Nexusa – otrzymacie nowe darmowe łupy od razu, gdy zalogujecie się do Heroes of the Storm po udostępnieniu nowej wersji. Czeka na was całe mnóstwo skrzynek z łupami! Ich liczba będzie zależeć od waszego nadrzędnego poziomu konta w nowym systemie postępów.

Poziom konta Nagrody
Za ukończenie przynajmniej 1 meczu w Heroes of the Storm 5 zwykłych skrzynek z łupami
Co 10 poziomów konta +1 zwykła skrzynka z łupami (maksymalnie 35)
Co 25 poziomów konta +1 rzadka skrzynka z łupami (maksymalnie 20)
Co 100 poziomów konta +1 epicka skrzynka z łupami (maksymalnie 10)

Oprócz tego, ponieważ zmniejszyliśmy liczbę PD wymaganych do awansu na wyższe poziomy, posiadacze wielu wysokopoziomowych bohaterów będą awansować – i odblokowywać stosowne nagrody – dużo częściej niż przedtem.

Zapraszamy do beta-testów Heroes of the Storm 2.0

Jak już pewnie zauważyliście, w Heroes of the Storm pojawi się mnóstwo istotnych zmian, więc chcielibyśmy was poprosić o pomoc w ich przetestowaniu. Zaplanowaliśmy miesiąc beta-testów, żeby powyłapywać błędy i zacząć gromadzić wasze opinie.

Poniżej znajdziecie instrukcję udziału w beta-testach, dzięki której już za chwilę będziecie mogli zapoznać się z nowymi elementami, systemami i innymi zmianami!

  1. Przejdź do zakładki Heroes of the Storm w aplikacji Blizzard.
  2. Skorzystaj z menu wyboru regionu znajdującego się powyżej przycisku „Graj”, aby przełączyć się na beta-testy Heroes 2.0.
  3. Wystarczy kliknąć duży, niebieski przycisk „Instaluj”, a następnie zalogować się do gry, aby rozpocząć testowanie!

Podczas beta-testów Heroes of the Storm 2.0 musicie też pamiętać o kilku ważnych szczegółach.

  • W czasie beta-testów Heroes of the Storm 2.0 nie można kupować klejnotów ani dokonywać żadnych innych zakupów za prawdziwe środki pieniężne.
    • Zamiast tego klejnoty będzie można zdobyć w ramach cotygodniowego zadania dostępnego wyłącznie podczas beta-testów.
  • I wreszcie – elementy zakupione lub odblokowane w czasie beta-testów nie zostaną przeniesione do pełnej wersji Heroes of the Storm.

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście, odkrywając zawartość tej pokaźnej aktualizacji Heroes of the Storm. Bardzo nam zależy na waszych konstruktywnych opiniach na temat wszystkich zmian. Zajrzyjcie na oficjalne forum Heroes of the Storm i podzielcie się z nami swoim zdaniem.

Do zobaczenia w Nexusie... I pochwalcie się nowymi łupami!

Bądź na bieżąco